Епічна трагедія про кредит

Епічна трагедія про кредит

Епічна трагедія про кредит

 

ДІЙОВІ ОСОБИ

Галина Дмитрівна, сумна володарка квартири. Красива, ще не стара жінка, схожа на відому скульптуру Батьківщина-мати. Одягнена скромно в літнє плаття з квіточками. Все життя мріяла про власну квартиру на околиці Києва. Сумна, бо взяла кредит на мрію, коли долар пішов вгору, через що віддати борг так і не змогла.

Роман Чумак, адвокат - златоуст - атлетичний чоловік, нордична краса українських плідних полів. Одягнений просто, але зі смаком: біла сорочка, чорні трикотажні штани, класичні туфлі. Може вмовити будь-якого, благо не має шкідливих звичок.

Матильда: Перська кішка. Живе у Галини Дмитрівни. Вважає себе божеством і з презирством приймає скромні підношення Галини Дмитрівни: котячий корм і консерви. Божеству дозволено лазити по столу і спати на обличчі у Галини Дмитрівни.

Чат-бот Василь: Віртуальний співробітник банку, який створений "задовбувати" клієнтів і не пускати їх до реальних співробітників банку.

Директор банку: Похмурий чоловік. Хитрий, жадібний, ненажерливий, гордовитий. Характер відсутній. Неодружений.

Секретарка Світлана: Молода незаміжня жінка. Прикраса банківського відділення. Готова, як Олександр Матросов закрити собою будь-яку амбразуру заради директора. Охороняє його спокій, немов цербер ворота Аїда.

Тифон і Єхидна: батьки секретарки.

 

ДІЯ ПЕРША:

Однокімнатна хрущовка в тому місці Києва, яке у людини називають п'ятою точкою. Галина Дмитрівна сидить на стільці за дерев'яним столом-книжкою. За її спиною на стіні перський килим. На столі - перський кіт. Бракує перського візерунка на білосніжному платті Галини Дмитрівни. Там - квіточки. Господиня квартири перебирає кореспонденцію, бажаючи всіляких гараздів і довголіття представникам комунального господарства, енергозбуту, газопостачальним компаніям, які продовжують підвищувати тарифи на свої послуги.

Галина Дмитрівна: Щомісяця одне і те саме. Щоб ви сказилися. Щоб жили тільки на зарплату.

Матильда ствердно: Мяу, мяу, мяу, мяу.

Галина Дмитрівна (зауважує серед платіжок лист із суду): Боже мій. Я ж брала всього тисяч десять доларів, звідки борг в сто тисяч. Це, напевно, помилка.

Матильда ствердно: Мяу, мяу, мяу, мяу.

 

Господиня квартири бере трубку стаціонарного телефону і дзвонить в банк:

Галина Дмитрівна: День добрий, скажіть ви взагалі рахувати вмієте? Яким чином мій борг зріс в десять разів?

Чат-бот Василь: Якщо ви хочете взяти кредит, натисніть "1", якщо ви хочете зв'язатися зі співробітником банку, розділіть "333" на "66", визначте квадратний корінь від отриманої суми, розділіть його на "666", відніміть "333" і натисніть ту цифру, яка у вас вийшла в результаті.

Галина Дмитрівна: Таких цифр на циферблаті телефону - немає.

Чат-бот Василь: Щоб повернутися в основне меню натисніть "0".Після годинного спілкування з Василем, Галина Дмитрівна так нічого і не добилася. Вона зі злістю кидає трубку.

 

Ситуація патова, але тут на очі господині квартири потрапляє візитниця, яка лежить біля телефону, а в ній - картка "Адвокат - златоуст Роман Чумак". Візитку передали Галині Дмитрівні знайомі.

Галина Дмитрівна (набирає номер на візитці): Вітаю. Роман Чумак?

Адвокат - златоуст: Так, чим можу бути корисним?

Галина Дмитрівна: Мене звати Галина Дмитрівна. Я брала кредит в банку на придбання квартири, але через різкий стрибок курсу долару, не змогла його сплатити. Зараз банк з мене вимагає суму, яка дорівнює трьом моїм квартирам.

Адвокат - златоуст: Скажіть, будь ласка, назву банку.

Галина Дмитрівна: Пірат - Банк.

Адвокат - златоуст: Той ще банк. Але нічого страшного, надішліть мені, будь ласка, копії ваших договорів і я постараюся з ними домовитися.

Галина Дмитрівна: Дякую вам велике і гарного вам дня.

Співрозмовники прощаються. Галина Дмитрівна з надією дивиться у вікно. У світлій далі якась наволоч паркується на газоні.

 

ДІЯ ДРУГА.

Скляна будівля на Хрещатику з мерехтливою вивіскою "Пірат-банк". Усередині просторі офісні приміщення з великими вікнами. Стіни - сірі. На підлозі ковролін. Перед кабінетом директора банку, в невеликій кімнатці, розміром із вбиральню, сидить за масивним столом секретарка Світлана в спідниці-олівці та білій блузі. Входить адвокат-златоуст з букетом квітів і коробкою дорогих цукерок.

 

Адвокат-златоуст  (простягає букет секретарці): День добрий. Чи можу я поговорити з вашим директором?

Секретарка (не відводить очей від комп'ютера): Він зайнятий.

Адвокат-златоуст: У мене до нього є пропозиція фінансового характеру, від якої він не зможе відмовитися.

Секретарка (зауважує нарешті букет, машинально бере його і ставить у вазу): Тоді запишіться до нього на прийом. Найближчий вільний час - через рік.

Адвокат-златоуст (кладе на стіл коробку цукерок): Мені потрібно з ним зустрітися якомога швидше, інакше пропозиція буде не актуальною.

Секретарка: Є пару хвилин через шість місяців.

Адвокат-златоуст: Записуйте. Але перед тим як я піду. Хочу попросити вас ще про одну послугу. Бачу, що ви розумна дівчина і здатні мені допомогти розібратися з одним дуже важливим економічним питанням.

Секретарка (на обличчі з'являється рум'янець і непідробний інтерес до співрозмовника): З яким питанням?

Адвокат-златоуст: Чи є доцільними консигнаційні операції суб'єкта підприємницької діяльності, що передбачають експорт матеріальних цінностей до складу іншого суб'єкта підприємницької діяльності з дорученням реалізувати зазначені матеріальні цінності на комісійних засадах в умовах ринкової економіки?

Секретарка засинає. Адвокат проходить в кабінет директора.

 

ДІЯ ТРЕТЯ.

Величезний кабінет зі стелями, висота яких метрів три. На стінах висять картини із зображенням попередніх директорів банку. Світло з невеликого віконця до них практично не долітає. Посередині кабінету масивний дубовий стіл. За ним маленький похмурий чоловічок - директор банку. Побачивши адвоката - златоуста, він здивований. До нього в кабінет ще ніхто крім секретарки не заходив.

Адвокат-златоуст (не чекаючи запрошення, сідає на стілець навпроти директора банку і починає застосовувати заборонену техніку шаолінських монахів - медіацію): День добрий. У мене до вас - вигідна пропозиція. Ви реструктуризуєте борг моєї клієнтки та вона вам повністю його виплатить. А інакше ми загрузнемо з вами в непотрібних судових позовах, журналісти про вас всякі гидоти писатимуть, та й в принципі тих, грошей, які ви вимагаєте у моєї клієнтки - у неї немає.

Директор-банку: Ми готові піти вам на поступки, щоб клієнтка виплатила 50% від вартості своєї квартири. Але для цього вам необхідно перемогти немейского лева і лернейську гідру, зловити Керинейську лань і Ерімантського вепра, вбити стимфалийских птахів, очистити авгієві стайні, приборкати критського бика, заволодіти кіньми Діомеда, поясом Іпполіти, коровами Геріона, принести мені яблука Гесперид і привести Цербера, секретарка зі своїми обов'язками явно не справляється.

 

Через кілька місяців адвокат-златоуст здійснює 12 подвигів і приходить в кабінет директора банку разом із задоволеною Галиною Дмитрівною. Секретарка приносить документ з новими адекватними умовами по кредиту. Директор Банку і господиня квартири підписують новий документ.

 

Галина Дмитрівна (звертається до глядачів): "Безвихідних ситуацій не буває. Люди просто не знають до кого звертатися"!

 

ЗАВІСА.

ПростоПрав - це онлайн ресурс, на якому кожна людина може запитати про юридичну консультацію та вирішити своє питання разом з юристом.

Розвиток ресурсу ПростоПрав відбувається за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". 

Назад до списку